post Tankers and pumps min

تانکرها و پمپاژهای ماشین آتش نشانی

تانکرها و پمپاژهای ماشین آتش نشانی 1920 1280 آتش مهاران نوین آریا


تانکرها و پمپاژهای ماشین آتش نشانی

تانکرهای ماشین آتش نشانی کلاس 1

تانکرهای ماشین آتش نشانی کلاس 1 یک تانکر خارج از جاده چند منظوره هستند که می توانند آب بیشتری را نسبت به ماشین های آتش نشانی شهری حمل کنند. برخی از آنها قابلیت hazmat و نجات اولیه دارند و در آنها تعدادی تانکر با سیستم فوم هوای فشرده CAFS راه اندازی شده اند. استفاده از CAFS قابلیت اطفاء حریق تانکر را پنج برابر افزایش می دهد. همه تانکرها دارای سیستم فوم آتش سوزی کلاس A هستند و قابلیت اطفاء حریق پمپ و رول به آنها امکان می دهد تا در حین حرکت آب را تحویل دهند که برای مقابله با آتش سوزی در بوته ها و حریق سریع چمن موثر است. تانکرهای جدید همچنین از سیستم های اسپری محافظ کابین برای ایمنی آتش نشانان در شرایط آتش سوزی استفاده می کنند. ظرفیت پمپ حداقل 1500 لیتر در دقیقه است.

Hazmat: مواد خطرناک شامل عناصر شیمیائی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی ( تشعشعی ) ، هسته ای، و مواد منفجره.

post class1

پمپ های ماشین آتش نشانی کلاس 2

پمپ های ماشین آتش نشانی کلاس 2 برای مناطق شهری و منطقه ای طراحی شده اند و ممکن است قابلیت نجات اولیه را داشته باشند. پمپ‌های کلاس 2 در مناطق روستایی/منطقه‌ای یا کلان‌شهری قرار دارند که زیرساخت‌های اجتماعی در سطح خطر، متوسط است و تعداد تماس‌های آتش نشانی باعث می‌شود که کارکنان منطقه عمدتاً آتش‌نشان آماده نگه داشته شوند. کلاس 2 ممکن است به گیربکس دستی یا اتوماتیک مجهز شود. ظرفیت پمپ حداقل 3000 لیتر در دقیقه است.

post class2

پمپ های ماشین آتش نشانی کلاس 3

پمپ‌های ماشین آتش نشانی کلاس 3 (موتورهای آتش نشانی سنگین) هم برای مناطق شهری و هم برای مناطق منطقه‌ای طراحی شده‌اند و می‌توانند به‌عنوان خودروهای امداد و نجات اولیه در شرایط hazmat با سیستم‌های فوم هوای فشرده (CAFS) پیکربندی شوند. دستگاه کلاس 3 دارای گیربکس اتوماتیک و صندلی BA داخل کابین است. ظرفیت پمپ حداقل 3700 لیتر در دقیقه است.

Hazmat: مواد خطرناک شامل عناصر شیمیائی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی ( تشعشعی ) ، هسته ای، و مواد منفجره.

post class3

وسایل ماشین آتش نشانی هوایی

دستگاه ماشین آتش نشانی هوایی یک وسیله آتش نشانی با دسترسی عمودی حداقل 29 متر است که برای امداد و نجات یا اطفاء حریق در سطح بالا طراحی شده است.

پلت فرم نردبان هوایی وسیله ای هوایی است که ویژگی های نردبان صفحه گردان و سکوی هیدرولیک را ترکیب می کند. سکوهای نردبان از 27 تا 44 متر متغیر است.

پمپ هوا یک دستگاه هوایی جزئی با برد عمودی 15 متر است.

Aerials firefighting appliances

لوازم تخصصی آتش نشانی

سیستم های هواپیمای خلبانی از راه دور (RPAS) در آتش نشانی

RPAS، (معمولاً به عنوان هواپیماهای بدون سرنشین شناخته می‌شود) ماشین‌های سبک وزن کوچکی هستند که به راحتی قابل مانور هستند که می‌توانند مسافت‌های قابل توجهی را با کنترل از راه دور توسط خلبان پرواز کنند. استفاده از RPAS در حوادث تنها بخش کوچکی از قابلیت بالقوه آنها را نشان می دهد. RPAS همچنین می‌تواند اطلاعات را در مرحله پیشگیری، آماده‌سازی و بازیابی عملیات برای جمع‌آوری داده‌ها و اهداف جمع‌آوری اطلاعات ثبت، گردآوری و منتشر کند. این شامل برنامه ریزی قبل از حادثه آتش سوزی و ارزیابی سریع خسارت پس از حوادث بزرگ مانند سیل و آتش سوزی در جنگل است.

Specialised Appliances

آتش نشانی با کمک توربین (TAF20)

TAF20 یک دستگاه آتش نشانی همه کاره با کنترل از راه دور است که از فن توربین و سیستم انتقال آب بر روی یک خودروی خزنده جمع و جور  نصب شده است. توربین دارای یک حلقه نازل است که آب و کف را اتمیزه می کند تا غبار ریز تشکیل شود که توسط پروانه پخش می شود. عملکرد اسپری متغیر است، از یک غبار که می تواند تا 60 متر پرتاب شود تا یک جت آب که می تواند تا 90 متر پرتاب شود. مه یک وسیله آتش نشانی بسیار کارآمد است و ظرفیت خنک کنندگی بسیار بالاتری نسبت به سیستم های معمولی دارد. TAF20 با کنترل از راه دور کار می کند و امکان حمله مستقیم به آتش را بدون در معرض خطر قرار دادن آتش نشانان در همان سطح فراهم می کند. به عنوان مثال، در آتش سوزی تونل، TAF20 را می توان به جلو فرستاد در حالی که خدمه در یک فاصله ایمن از پشت سر می روند. اپراتور می تواند تا 500 متر از واحد فاصله داشته باشد.

بالابرهای خزنده جمع و جور دارای وزن کم و مسیرهای لاستیکی هستند که به شما امکان می دهد مکان های بیشتری در اطراف محل کار بروید. آنها با انرژی AC استاندارد، گاز یا یک سیستم الکتریکی اختیاری لیتیوم یونی که آلایندگی تولید نمی کند، سازگار با محیط زیست هستند.

Turbine Aided Firefighting TAF20

وسیله نقلیه تمام زمینی (ATV) در آتش نشانی

Hagglund All Terrain Vehicle (ATV)  متشکل از دو خودروی پیست محور با بدنه های تقویت شده از فایبرگلاس است که توسط یک اتصال فرمان مفصلی به یکدیگر متصل شده اند.

این وسیله نقلیه دربرف و اطراف مناطق برفی و مناطق مرتفع کوهستان های برفی کار می کند. دامنه عملیاتی آن شامل جستجو و نجات در بیابان، نجات عمومی زمینی MVA وعملیات محدود با وجود مواد خطرناک با قابلیت آتش نشانی ساختاری است. این سیستم می تواند در شرایط آب و هوایی شدید بر روی سطوح مختلف از جمله برف نرم و عمیق، جاده های خاکی و جاده های آسفالت ، کار کند.

All Terrain Vehicle ATV

سیستم حمل و نقل مدولار (Pod). در آتش نشانی

غلاف های توانبخشی به گونه ای طراحی شده اند تا تجهیزات لازم ، برای پشتیبانی از آتش نشانانی که در طولانی مدت با حوادث پیچیده کار می کنند، را فراهم کنند. این سیستم توسط یک وسیله نقلیه One Hook Loader حمل می شوند.

غلاف سیستم تامین آب متحرک با حجم بالا Hytrans را می توان برای تامین حجم زیادی آب (به طور بالقوه حدود 8000 لیتر در دقیقه) برای اطفاء حریق در مقیاس بزرگ، در فواصل تا 1.5 کیلومتر استفاده کرد. این سیستم می تواند که با هر دو منبع استاتیک و شبکه ای کار کند و آب را به صورت عمودی تا ارتفاع 60 متر پمپاژ کند. شلنگ 150 میلی متری با حداکثر سرعت 40 کیلومتر در ساعت آب را تخلیه می کند . همچنین می توان از این دستگاه برای پمپاژ آب درمناطق سیل زده و جابجایی آن تا 1.5 کیلومتر استفاده کرد. این مناطق می تواند شامل پارکینگ ها و زیرزمین ها یا مناطق کم ارتفاع باشد. علاوه بر این، اگر منبع در شبکه آبرسانی موجود در خطر باشد، می توان ازاین دستگاه برای کمک به جابجایی آب شهری استفاده کرد.

این سیستم با استفاده از پیش بینی های انجام شده Fire Duty از خدمه در طول عملیات طولانی مدت پشتیبانی می کند و امکانات اولیه و قابلیت های پشتیبانی آتش نشانی را در محل حادثه برای خدمه فراهم می کند.

Modular Pod Transport System

Responder در آتش نشانی

Responder   (وسیله نقلیه برای زمین ناهموار) یک وسیله نقلیه مداخله سریع کوچک است که در رویدادهای عمومی مهم استفاده می شود. این وسیله نقلیه دارای تجهیزات محدود و یک پمپ کوچک آتش نشانی است. Responder  برای پاسخ سریع در شرایطی استفاده می شود که تعداد زیادی از افراد منتظر دریافت کمک می باشند و دسترسی برای وسایل بزرگتر دشوار باشد.

Responder

وسایل نقلیه کنترل حوادث در آتش نشانی

مراکز فرماندهی سیار MCCs : بستری را برای تیم‌های مدیریت رویداد FRNSW (IMT)  و افسران رابط بین سازمانی برای فرماندهی، کنترل و هماهنگی مراحل واکنش و بازیابی در طول حوادث و رویدادهای اضطراری بزرگ فراهم می‌کنند. MCCs ها به افسران IMT سیستم های فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته ای را ارائه می دهند که برای مدیریت حوادث سازگار شده است. آنها همچنین برای افسران فرماندهی، عملیات، برنامه ریزی، تدارکات و رسانه ها ، محل ملاقات و کار را فراهم می کنند.

Incident Control Vehicles