post Dennis Saber fire engine

9 سوال قبل از خرید یک ماشین آتش نشانی

9 سوال قبل از خرید یک ماشین آتش نشانی 610 458 آتش مهاران نوین آریا


9 سوال قبل از خرید یک ماشین آتش نشانی

مقدمه

جایگزینی یک ماشین قدیمی آتش نشانی ممکن است برای اکثر ادارات آتش نشانی هیجان انگیز به نظر برسد، اما این تصمیمی است که باید پس از تفکر و تامل بسیار دقیق گرفته شود.

با توجه به اینکه این روزها حتی ابتدایی‌ترین ماشین آتش نشانی بیش از 300000 دلار هزینه دارد، بنابراین خرید ماشین جدید یک سرمایه‌گذاری است که واحد آتش نشانی شما نمی‌تواند به راحتی آن را بپذیرد.

علاوه بر قیمت گران، هر ماشین آتش نشانی باید در برابر هر گونه چالشی که ممکن است خریدار را با آن روبرو کند، مقاومت کند وکارائی لازم را داشته باشد. زندگی افراد بسیاری ، که در معرض خطر آتش سوزی قرار می گیرند، به قابلیت اطمینان و عملکرد ماشین آتش نشانی شما بستگی دارد، بنابراین مهم است که هر ریالی که خرج می شود توجیه لازم را داشته باشد.

همانطور که گفته شد، این روزها با گزینه های بسیار زیادی که درانتخاب ماشین آتش نشانی وجود دارد، بسیار مهم است که واحد آتش نشانی  شما بداند که مشخصات ماشین آتش نشانی چگونه باشد تااینکه  با تمام نیازهای عملیاتی منحصر به فرد که واحد شما را به چالش می کشد، مطابقت داشته باشد وهمچنین به بودجه شما آسیبی جدی وارد نکند.

به عنوان مثال، نیازهای یک واحد آتش نشانی روستایی و شهری را با هم مقایسه کنیم:

در یک جامعه شهری با امکان دسترسی آسان به شیرهای آتش نشانی مختلف در سطح شهر ، ماشین آتش نشانی بعدی شما به اندازه نمونه روستایی خود نیاز کمتری برای افزایش حجم مخزن آب خواهد داشت.

این فقط یک مثال ساده از مواردی است که باید هنگام طراحی یک ماشین آتش نشانی در نظر بگیرید و برای هر ویژگی ممکن برای  ماشین آتش نشانی شما بایستی یک فرایند فکری انجام شود و درپایان لیست نیازسنجی که به طور کامل ویژگی های لازم در ماشین آتش نشانی بعدی شما را مشخص می کند ،تهیه می شود.

بنا براین لازم است تا با پاسخ به این 9 سوال پایه، مسیر فکری خودرا اصلاح کنید.

heavy fire engines devo 1
  1. ماموریت اصلی ماشین آتش نشانی جدید چه خواهد بود؟

قبل از اینکه بتوانید در مورد بهترین ویژگی‌ها تصمیم بگیرید، باید مشخص کنید که ماموریت ماشین آتش نشانی چه خواهد بود. به عنوان مثال، بایستی توان وکشش موتور خود را با توجه به ویژگی های مورد نظر برای اضافه کردن در نظر داشته باشید.

توجه کنید که آیا چیزی در سوابق عملیاتی  واحد  شما وجود دارد که بتوانید از آن برای مشخص کردن نیازهای جدید برای  ماشین آتش نشانی جدید استفاده کنید. در این صورت مشخص می شود که آیا با وجود موتور جدید، فضایی برای اقلام اضافی باز می شود و یا امکاناتی وجود دارد که هرگز استفاده نمی‌کنید و نیازی به گنجاندن آن‌ها در ماشین آتش نشانی جدید ندارید؟

  1. آیا ماشین آتش نشانی جدید هدف دیگری نیز خواهد داشت؟

هنگامی که ماموریت اصلی ماشین آتش نشانی را تعیین کردید، به این فکر کنید که برای چه موارد  دیگری می توان از ماشین آتش نشانی استفاده کرد؟

بنابراین شما با یک تیر دو نشان یا بیشتر نشان خواهید زد وصرفه جوئی زیادی انجام خواهید داد . بنابراین یک ماشین آتش نشانی با عملکرد دوگانه می تواند بسیار سودمند باشد.

  1. ماشین آتش نشانی شما باید از چه ویژگی های فیزیکی ویا از چه محدودیت هایی پیروی کند؟

به عنوان مثال، آیا نردبان ماشین آتش نشانی باید طول مشخصی داشته باشد تا به بلندترین ساختمان شهرتان برسد؟

آیا ایستگاه آتش نشانی در بخش شما ،اندازه کلی ماشین آتش نشانی را محدود می کند؟

آیا محدودیت پل یا ارتفاع در منطقه سرویس دهی ماشین آتش نشانی وجود دارد؟

اینها تنها چند نمونه از مواردی هستند که باید در نظر بگیرید.

  1. چقدر بودجه برای خرید ماشین آتش نشانی در نظر گرفته شده است؟

اگرچه تعیین قیمت برای هر چیزی که برای نجات جان انسان‌ها استفاده می‌شود دشوار است، اما برای خرید ماشین آتش نشانی بعدی شما بودجه‌ای وجود دارد. حداقل و حداکثر مبلغی را که باید خرج کنید مشخص کنید و برای تصمیم گیری بر اساس آن آماده شوید.

heavy fire engines benz 2
  1. کدام ویژگی در مواقع ضروری برای ماشین آتش نشانی ترجیح دارد؟

هنگامی که بودجه خود را مشخص کردید، یک لیست از ویژگی هایی که حتما برای ماشین آتش نشانی خود نیاز دارید تهیه کنید.  لیست دیگری  نیز از ویژگی هایی که داشتن آنها بهتر است، ایجاد کنید.

اگر بتوانید تمام ویژگی‌های لازم را با هزینه کمتر از بودجه خود اضافه کنید، می‌توانید برخی از ویژگی‌های ترجیحی را با استفاده ازاین لیست اخیر مرور کرده و اضافه کنید.

  1. آیا نیاز به تجهیزات خاصی در ماشین آتش نشانی وجود دارد؟

اگر می دانید که ماشین آتش نشانی شما باید به تجهیزات خاصی (مانند ژنراتور) مجهز شود، مهم است که مطمئن شوید دستگاه شما توانایی حمل آن تجهیزات را دارد؟ این به معنای طراحی یک محفظه سفارشی می باشد و اینکه تجهیزات را در لیست “ضروری” خود قرار دهید، درضمن  مطمئن شوید که آمادگی لازم برای استفاده از تجهیزات مورد نیاز را دارید.

  1. معمولاً ماشین آتش نشانی به چند آتش نشان نیاز دارد؟

این یکی از اساسی ترین سوالاتی است که برای کمک به تعیین اندازه کلی ماشین آتش نشانی خود باید به آن پاسخ دهید. یک گروه نجات 6 نفره عملکرد و هزینه بسیار متفاوتی نسبت به تیم نجات 12 نفره دارد، بنابراین مهم است که این سوال را در طول فرآیند طراحی در ذهن خود داشته باشید.

index Motivational activities in the UK fire service
  1. آیا ماشین آتش نشانی شما باید برای هر شرایط کاری خاص مناسب باشد؟

آیا دستگاه شما در ماه‌های خاصی از سال در هوای برفی یا زیر صفر به اطراف حرکت می‌کند؟

آیا در منطقه ای زندگی می کنید که دارای شیب های زیاد است؟

شاید خیابان‌های تنگ شهر شما نیاز به شعاع چرخش بزرگتری دارند. در هر صورت، مطمئن شوید ،ماشین آتش نشانی شما با محیطی که در آن فعالیت خواهد کرد ، تطابق لازم را خواهد داشت .

  1. مدارک اپراتور ماشین آتش نشانی چیست؟

آیا تمامی رانندگان ماشین آتش نشانی شما برای کار با وسیله نقلیه جدید ، گواهینامه و آموزش لازم را دیده اند؟ چه ویژگی های جدید برای  آموزش اضافی پرسنل بایستی طراحی شوند ؟

خرید یک ماشین آتش نشانی جدید تصمیمی مهم برای هر سازمان آتش نشانی است. با توجه به اختصاص  بودجه عمومی بسیار و اهمیت رفاه در جامعه شما، در طراحی دستگاه مناسب با هزینه مناسب، امکان زیادی برای خطا وجود ندارد. با این حال، با پاسخ به این 9 سوال، می توانید به انتخاب ماشین آتش نشانی عالی برای بخش خود کمک کنید.