توپ اطفا حریق | آتش مهاران نوین آریا

توپ اطفا حریق

توپ اطفا حریق 800 433 آتش مهاران نوین آریا


توپ اطفا حریق

توپ اطفا حریق یکی از تجهیزات آتش نشانی مدرن است، که عموم مردم در مواقع آتش سوزی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

ویژگی های توپ اطفا حریق

گوی ضد حریق وسیله ای گرد و توپ مانند می ­باشد ، که می توان به آسانی آن را به درون آتش پرتاب نمود. این توپ به صورت خودکار ، پس از ۳ ثانیه فعال شده و مواد شیمیایی خاموش کننده ی آتش را منتشر می­ کند.

یکی دیگر از ویژگی­ های توپ اطفاء حریق این است که اگر کسی در محل حضور نداشته باشد، با شروع آتش سوزی و تماس با آتش ، به سرعت فعال شده و صدای مهیبی می­ دهد که می ­تواند به عنوان یک آلارم هشدار در نظر گرفته شود . به خاطر همین ویژگی ، می­ توان آن را در مناطقی که احتمال بروز آتش­ سوزی در آن ها بیشتر است ، مانند آشپزخانه قرار داد. کار کردن با این توپ بسیار آسان است و نیاز به هیچ گونه مهارت یا آموزشی ندارد. علاوه بر این در طی طول عمر مفید آن، که ۵ سال می ­باشد ، به هیچ گونه کارهای تعمیر ، نگهداری و بازرسی نیازی نیست.

توپ آتش خاموش کن

تا به حال موارد بی شماری مشاهده شده که در آن ها مردم عادی که با آتش­ سوزی مواجه شده اند، قادر نبودند به درستی از تجهیزات اطفا حریق رایج استفاده کنند. چرا که آن ها به درستی برای استفاده از این تجهیزات آموزش ندیده ­اند ، یا اینکه این تجهیزات بسیار سنگین بوده و حمل آن ها تا منطقه ی آتش دشوار بوده است ، علل دیگری نیز وجود دارد ، مثلا اینکه شما باید برای استفاده از این تجهیزات ، تا جایی که می­ توانید به منطقه آتش نزدیک شوید. همین امر شما را در معرض دود و گرما قرار می­ دهد. علاوه بر این ممکن است به علت استرس مواجهه با آتش ، نحوه ی استفاده از این تجهیزات را فراموش کنید.

گوی ضد انتشار حریق

توپ اطفا حریق با مزایای بی­شمار خود می ­تواند بر تمام این مشکلات غلبه کند. این توپ با وزنی کمتر از ۱.۵ کیلوگرم ، بسیار سبک بوده و حمل آن برای کودکان نیز آسان است. فقط کافیست آن را به درون آتش پرتاب کنید یا در بالای منطقه ای که ریسک آتش­ سوزی در آن زیاد است نصب نمایید. به هیچ وجه لازم نیست به آتش نزدیک شوید . علاوه براین ها ، توپ اطفا حریق برای محیط زیست نیز مضر نیست و هیچ آسیب و ضرری برای انسان ها ندارد.

زمانی که آتش در حال شعله ور شدن است ، خود را به نزدیک ترین توپ اطفا حریق برسانید و آن را به طرف آتش پرتاب کنید. توپ با شعله­ های آتش برخورد کرده و در عرض ۳ ثانیه فعال می­ شود . توصیه می­ شود که توپ اطفا حریق را در مناطق پر خطر مانند آشپزخانه ، نزدیک مدارهای جریان برق یا در نزدیکی شومینه قرار دهید تا در مواقع بروز آتش­ سوزی ، به راحتی در تماس با آتش قرار گرفته و یا به آسانی در دسترس باشد.