index Equipment and expertise in fire fighting

تجهیزات و تخصص در آتش نشانی

تجهیزات و تخصص در آتش نشانی 1920 1280 آتش مهاران نوین آریا


تجهیزات و تخصص در آتش نشانی

تجهیزات مورد نیاز در ماشین های آتش نشانی

برای جستجو و نجات شهری از ماژول های متنوعی برای مقابله با انواع حوادث استفاده می شود که عبارتند از:

ماژول 1: ارزیابی صحنه و تریاژ – تولید برق و روشنایی- جستجوی فنی- پایه فلزی پاراتک- بریچ و شکستن- برش چوب- مانیتورهای گاز

– ابزارکار ایمن در ارتفاع

تریاژ  به فرانسوی: triage  فرایند اولویت ‌بندی بیماران برای بهره‌ مندی از درمان است که بر اساس شدت وخامت حال بیمار انجام می‌شود.

01 Equipment and expertise in fire fighting

ماژول 2 : دسترسی به خط تماس- برانکارد و مراقبت از مصدوم- کار در یک فضای بسته – برش گرم- کیسه های هوا برای بلند کردن و جابجایی – اره برقی- برج دسترسی

کار در یک فضای بسته به دلیل خطرات ناشی از بخارات مضر، کاهش سطح اکسیژن یا خطر آتش سوزی خطرناک است. خطرات دیگر ممکن است شامل سیل، غرق شدن یا خفگی از برخی منابع دیگر مانند گرد و غبار، غلات یا سایر آلاینده ها باشد.

02 Equipment and expertise in fire fighting

ماژول 3 :  Shoring – بریچ و شکستناره های برش سریعتجهیزات برش – کیسه های هوا

Shoring تکیه گاه هایی که برای حمایت یا نگه داشتن چیزی ضعیف یا ناپایدار استفاده می شود.

ماژول 4 : ماشین چند منظوره – پناهگاه قابل حمل

ماژول 5 : الوار برای زیر سازی- میخ، گوه و شیم- سگ

سگ برای جستجوی بوی زنده با کنترلر که بوسیله ون حمل می شود.

03 Equipment and expertise in fire fighting

واحدهای تخصصی مورد نیاز در آتش نشانی 

جستجو و نجات شهری (USAR)در آتش نشانی

تیم های USAR قادر به پاسخگویی به هر ساختار ناپایدار یا فروریخته بزرگ هستند .

کار در فضاهای محدود، کار ایمن در ارتفاعات برای انجام عملیات جستجو و نجات در یک ساختمان چند طبقه که فروریخته، جستجوی فنی، مهارت‌های مهار کردن ساختمان حادثه دیده ، شکستن و تخریب  از جمله مهارت های جدید وتوسعه یافته در این سازمان است .

واحد واکنش به حوادث  (IRU) در آتش نشانی

در سال 2002، دبیرخانه حوادث غیرمترقبه غیرنظامی تشخیص داد که خدمات اضطراری بریتانیا نیاز به توانایی برای مقابله با حوادثی شامل انتشار عمدی آلاینده‌های شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی یا هسته‌ای دارد که در آن آلودگی تعداد زیادی از مردم محتمل است.

در نتیجه، آتش نشانی و خدمات نجات، مسئولیت کلی برای مدیریت آلودگی زدایی مردم را بر عهده می گیرد.

خدمات آتش نشانی و نجات هرفورد و ورچستر دارای یک واحد واکنش به حادثه (IRU) مستقر در هرفورد است که از 30 آوریل 2004 به طور کامل عملیاتی شده است. این بخش در مالکیت اداره جوامع و دولت محلی (DCLG) باقی مانده و به عنوان یک واحد در نظر گرفته می شود.

منابع ملی می تواند در هر نقطه از کشور در صورت نیاز مستقر شود.

خودروی واحد واکنش به حوادث در آتش نشانی، یک مرکز ضدعفونی بزرگ در حوادث شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی یا هسته‌ای ( چه در نتیجه اقدام تروریستی یا حادثه صنعتی) را فراهم می‌کند.

این وسیله نقلیه دارای دو واحد ضد عفونی است که هر یک قادر به معالجه 150 نفر در ساعت است و امکان پاکسازی حداکثر 300 نفر در ساعت در هر خودرو را فراهم می کند. از اهداف این وسیله نقلیه، فراهم کردن امکان ضدعفونی همزمان افراد شامل مرد و زن است.

واحد پمپاژ با حجم بالا (HVPU)در آتش نشانی

واحدهای پمپاژ با حجم بالا (HVPU) در آتش نشانی می توانند آب را ، برای اطفای حریق و پاکسازی آب سیلاب با سه برابر ظرفیت پمپ های خدمات آتش نشانی معمولی ، تامین کنند. این واحد ها توسط جامعه و دولت محلی ، از طریق برنامه 200 میلیون پوندی با ابعاد جدید تامین می شوند.

46 دستگاه HVPU  به صورت استراتژیک در خدمات آتش نشانی و نجات در سراسر کشور حضور دارند.

HVPU  که در ایستگاه آتش‌نشانی Wyre Forest مستقر است ، می‌تواند برای کار در حوزه فعالیت یا در حوادث منطقه‌ای و ملی فراخوانده شود. وتجهیزات آن شامل 2 وسیله نقلیه Prime Mover است. یکی وظیفه حمل 1 کیلومتر شیلنگ بهمراه پمپ ودیگری 2 کیلومتر شلنگ را حمل می کند. هر HVPU قادر است حجم عظیمی از آب را تا 7000 لیتر در دقیقه جابجا کند.

یک استخر در اندازه المپیک را می توان با یک جفت HVP در سه ساعت تخلیه کرد. در صورتیکه با پمپ های استاندارد آتش نشانی و خدمات نجات درزمانی کمی بیش از نه ساعت تخلیه انجام می شود.

یک تانکر جاده ای حاوی 28000 لیتر (تقریباً 6200 گالن) می تواند توسط یک HVPU در عرض چهار دقیقه تخلیه شود.

هر HVPU دارای دو قسمت است که وزن هر کدام 10 تن می باشد که مساوی با وزن هشت خودروی خانوادگی است.

05 Equipment and expertise in fire fighting

تیم های نجات سریع در آب آتش نشانی

این سرویس دارای سه تیم نجات در آب مخصوص آتش نشانی است. که در هرفورد، ایوشام و ووستر مستقر هستند.

این تیم ها از قایق های بادی 4.6 متری یوروکرافت و طیف وسیعی از تجهیزات دیگر برای نجات مردم از گل و لای، در آب با حرکت سریع و یا درآب ساکن استفاده می کنند.

آنها قادر به پاسخگویی به حوادث در داخل و خارج از شهرستان هستند و قبلاً در تعدادی از سیل های بزرگ در سراسر کشور کمک کرده اند.

 

تیم های اولیه کمک رسانی درآب:

هفت تیم نجات سریع درآب  در Leintwardine، Tenbury Wells، Wyre Forest، Bromyard، Pershore، Upton-upon-Severn و Ross-on-Wye مستقر هستند.

این تیم ها برای پاسخ به انواع حوادث در آب و تکمیل مهارت های تیم های سریع نجات درآب  مجهز هستند.

با تغییرات اقلیم آب وهوا ، قابلیت نجات درآب بوسیله این سرویس بیشتر احساس می شود.

07 Equipment and expertise in fire fighting

تیم های نجات با طناب در آتش نشانی

تیم های نجات با طناب در مالورن و درویچ مستقر هستند. این تیم با تجهیزات تخصصی صخره نوردی تمرین می کند و می تواند مجروحان را از معادن، سنگ ها، فاضلاب ها، سیلوها و جرثقیل ها نجات دهد.

واحد حفاظت از محیط زیست (EPU) درآتش نشانی

این سرویس می‌تواند دو EPU را از ایستگاه آتش‌نشانی Wyre Forest یا ایستگاه آتش‌نشانی Evesham تامین کند.

آنها توسط آژانس محیط زیست برای استفاده در حوادثی که ممکن است مواد شیمیایی خطرناک وجود داشته باشد یا برای نشت عوامل شیمیایی (یا طبیعی) که ممکن است به مسیر آب  مصرفی وارد شوند ، عرضه می شوند.

یکی از بدترین چیزهایی که می تواند وارد جریان آب شود شیر است، زیرا اکسیژن رسانی را در رودخانه یا دریاچه متوقف می کند و همه ماهی ها و گیاهان را از بین می برد.

تیم های نجات حیوانات در آتش نشانی

دو تیم نجات حیوانات در Bromyard و Pershore  مستقر هستند. این تیم ها آموزش و تجهیزات تخصصی دارند تا امکان نجات حیوانات مختلف را فراهم کنند.

04 Equipment and expertise in fire fighting

واحد تعمیر و نگهداری هیدرانت آتش نشانی

خدمات آتش نشانی و نجات Hereford & Worceste r تقریباً 18000 شیر آتش نشانی در سراسر دو شهرستان دارد . مسئولیت آنها  این است که اطمینان حاصل کنند که این هیدرانت ها قابل استفاده و در دسترس برای استفاده در صورت آتش سوزی هستند.

 

این  هیدرانت ها در جاده ودر مسیر پیاده رو ها قرار دارند . همه هیدرانت های با استفاده از یک برچسب یا صفحه نشانگر هیدرانت، با اطلاعات مربوط به قطر لوله و موقعیت شناسایی می شوند.

درپوش‌های هیدرانت به رنگ زرد می باشند تا به خدمه آتش‌نشانی در مکان یابی سریع هیدرانت در مواقع اضطراری کمک کنند.

سه تکنسین تعمیر و نگهداری هیدرانت که به طور منظم هردو شهرستان را پوشش می‌دهند، هیدرانت‌ها را آزمایش می‌کنند، عیوب را اصلاح و گزارش می‌کنند.

 

جابجایی هیدرانت های آتش نشانی

در مواقعی، نشانگرهای شیر آتش نشانی ممکن است نیاز به جابجایی داشته باشند (مثلاً جایی که مالک ملک می خواهد دیوار مرزی را حذف کند یا راهروها را تعریض کند . دراینصورت اگر نیاز تایید شود، با هماهنگی آتش نشانی صورت می پذیرد.

قانون خدمات آتش نشانی و نجات 2004

بر اساس این قانون، ایجاد مانع برای شیرهای آتش نشانی، به عنوان مثال، با پارک بی رویه که می تواند جان انسان ها را در معرض خطر قرار دهد، یا آسیب رساندن به شیر آتش نشانی، تخلف است. هر شخصی که مرتکب این تخلف شود در صورت محکومیت به جریمه ذکر شده در قانون محکوم می گردد .

ارتباط واطلاع رسانی عموم مردم در رابطه با مشکلات شیرهای آتش نشانی تشویق می شود. برا ی مثال عنوان می شود که اگر مشکلی دررابطه با شیر آتش نشانی و یا نشت از شیر آتش نشانی مشاهده کردید ویا درپوش سرجایش نیست و یا آسیب دیگری وجود دارد و یا اگر می‌خواهید اطلاعاتی در مورد هیدرانت‌ها داشته باشید، با شماره‌های ذکر شده تماس بگیرید، یا  به ایمیل ذکر شده پیغامی ارسال کنید.

08 Equipment and expertise in fire fighting