استانداردهای PPE یا تجهیزات ایمنی | آتش مهاران نوین آریا

استانداردهای PPE یا تجهیزات ایمنی

800 527 آتش مهاران نوین آریا


استانداردهای PPE یا تجهیزات ایمنی

تمامی تجهیزات ایمنی مورد استفاده در صنعت نفت و گاز و ایمنی صنایع پتروشیمی باید مورد تایید سازمان‌های استاندارد بوده و به صورت مداوم مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند تا دارای کارایی لازم باشند. بعضی از تجهیزات ایمنی مانند گوشی ایمنی و پوتین ایمنی حفاری در بازه های زمانی طولانی تری مورد بررسی قرار می گیرند، ولی ماسک های تنفسی و کلاه‌های ایمنی به بازرسی های دوره‌ای در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری نیاز دارند. در تمامی واحدها با توجه به فعالیت و شرایط کاری ، دستورالعمل‌ها و لیستی از تجهیزات ایمنی مورد نیاز در دسترس است.

محیط زیست در HSE نفت و گاز

میادین نفت و گاز به صورت مستقیم با محیط زیست در ارتباط بوده و رعایت استانداردهای HSE در این زمنیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

آلودگی هوا

آلودگی هوا در اطراف میادین نفتی و گازی به صورت دائم تحت نظر قرار می گیرد و کوچکترین تغییرات در ان با دقت مطالعه می شود. میزان آلاینده هایی که از طریق میادین نفتی و گازی و صنایع پتروشیمی وارد هوا می شود ، به هیچ عنوان نباید از حد مجاز بیشتر شود. سازمان حفاظت از محیط زیست هر کشور مسئولیت تعیین این حد استاندارد را بر عهده دارد.

میزان گازهای گلخانه‌ای

میزان گازهای کلخانه ای نیز دارای حد مجازی است که تمامی میادین اکتشاف و استخراج نفت و گاز ملزم به رعایت آن هستند. این استاندارد در مورد صنایع پتروشیمی دارای اهمیت بیشتری هستند ، چراکه در این صنعت مواد شیمیایی و مشتقات مواد نفتی فراوری شده و ایجاد گازهای گلخانه ای می‌کنند.

گونه‌های طبیعی و محیط طبیعی

تمامی میادین اکتشاف و استخراج نفت و گاز موظف به رعایت حقوق گونه‌های بومی که در منطقه وجود دارند هستند. این حقوق مربوط به تمام گونه‌های حیوانی و گیاهی منطقه می‌شود و هرگونه فعالیتی که به زندگی و زاد و ولد این گونه‌ها لطمه بزند ، ممنوع است.

مدیریت پسماندها

یکی دیگر از نقاط حساس در زمینه HSE نفت و گاز مدیریت پسماندهاست. بسته به میزان خطر این پسماندها پروتکل‌های مختلفی برای حمل و نقل و دفع این پسماندها وجود دارد. از آنجایی که بیشتر پسماندهای صنایع نفت و گاز دارای مواد هیدروکربنی و شیمیایی هستند لازم است که با بالاترین حد از امنیت مانع از ورود این مواد به محیط زیست شد.

درست مانند هر صنعت و محیط کاری دیگری رعایت استانداردهای HSE نفت و گاز نیز بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که صنعت نفت و گاز دارای اهمیت بیشتری از لحاظ اقتصادی و استراتژیک است و از جهتی سر و کار آن با مواد پرخطرتر و همچنین آلوده کننده‌تر است ، رعایت این استانداردهای اهمیت بسیار بیشتری پیدا می کند. به همین منظور نهادهای مسئول نیز موظفند به صورت مداوم درستی اجرای این استانداردها را مورد بررسی قرار داده و از انجام شدن آنها اطمینان حاصل کنند.